fbpx

Wybraliście już datę ślubu, więc przed wami mnóstwo spraw do załatwienia. Wskazanie miejsca ślubu i sali weselnej, motywu przewodniego ceremonii, czy wzoru zaproszeń to zaledwie kilka z decyzji, które będziecie musieli podjąć w najbliższym czasie. To najważniejszy dzień w waszym życiu, dlatego warto tak go zaplanować, by spełnić marzenia i z radością bawić się w gronie najbliższych. Jakie są kluczowe kwestie przygotowań ślubnych?

Pamiętaj, aby dodać się do naszej grupy ślubnego wsparcia na Facebooku, gdzie się wzajemnie wspieramy i inspirujemy! – Dołącz do grupy! Chcesz coś kupić, sprzedać albo wykonujesz ślubne usługi? Również znajdziesz coś dla siebie!

Szczera rozmowa to podstawa

Zanim zabierzecie się za sporządzanie szczegółowego planu porozmawiajcie jak ma wyglądać ten dzień, jak wyobrażacie sobie idealną ceremonię. To nie czas na zagrywki w stylu „on się domyśli, że marzę o pierwszym tańcu” albo „ona wie, że nie chcę widzieć na weselu jej kuzyna”. Każda sprawę, która wzbudza wasze wątpliwości powinniście przedyskutować. Organizację warto zacząć od ustalenia wzajemnych oczekiwań oraz motywu przewodniego imprezy. Możecie postawić na styl klasyczny i elegancki, zaszaleć niczym gwiazdy rocka lub nadać uroczystości romantyczny i bajkowy charakter. O czym powinniście przy tym pamiętać?

Wszystkie działania zacznijcie od określenia budżetu

Wiecie już, jakie są wasze wzajemne oczekiwania, ale zanim zaczniecie wybierać podwykonawców przeliczcie, ile chcecie przeznaczyć na wesele. Na tym etapie warto określić jak rozłożą się koszty. Czy sami płacicie za wszystko a może macie wsparcie finansowe ze strony rodziny? Omówcie czy dzielicie się kosztami po połowie, czy zgodnie z liczbą zaproszonych gości? Tematy finansowe mogą wzbudzać emocje, warto jednak rozmawiać o pieniądzach. Wiedza, jaką sumę możecie przeznaczyć na organizację wesela, to dla was również informacja czy musicie zacisnąć pasa na etapie przygotowań, czy możecie popuścić wodze fantazji.

sweeticecream.fr

Zróbcie listę, ustalcie priorytety

Zróbcie listę spraw do załatwienia wraz z terminami, by na bieżąco móc śledzić realizację kolejnych punktów. Najwięcej zaangażowania poświęćcie sprawom, które będą rzutowały na całą uroczystość: wybór sali, podwykonawców i ustalenie menu. Kolor etykietek na butelki wódki będzie miał marginalne znaczenie dla cioci, którą podczas wesela zacznie boleć brzuch.

Grajcie do jednej bramki

Organizacja ślubu i wesela może wystawić na próbę wasz związek. Będziecie musieli podjąć wiele decyzji, a rodziny będą chciały mieć wpływ na niektóre z nich. Pamiętajcie, że to wasz dzień i niezależnie od tego, jak bardzo kochacie mamę, to nie ona będzie męczyła się kilkanaście godzin w obciskającym szyję krawacie czy niewygodnym wianku. Słuchajcie, co mają do powiedzenia bliscy, ale decyzje podejmujcie zawsze wspólnie, a jednocześnie szanujcie swoje wybory. Na co dzień świetnie się dogadujecie, ale gdy dochodzi do ustalania menu albo wzoru zaproszeń zaczynają między wami lecieć iskry? To zupełnie naturalne, bo na podejmowane przez was decyzje mają wpływ wasze życiowe doświadczenie oraz wzorce z domu rodzinnego. Wielkie róże, których nie lubisz, narzeczonemu kojarzą się z ukochaną babcią. O sprawy, które niewiele zmienią w organizacji wesela, nie warto kruszyć kopii. Skupcie się na tym, co ważne.

Wesele dla was czy dla gości?

Zaproszeni goście przyjechali, by wspólnie z wami świętować i dzielić się radością. Zadbajcie, by podczas uroczystości dobrze się czuli i wspaniale bawili. Ustalcie: w jakim wieku będzie towarzystwo, jakie ma preferencje odnośnie alkoholu, jedzenia, tańca? Może warto ograniczyć liczbę kubańskich kawałków, mimo że poznaliście się w szkole salsy, na rzecz standardów? Jeśli jesteście weganami, a zapraszacie starsze pokolenie preferujące tradycyjną kuchnię, przygotujcie dwa warianty menu.

Ślub to wydarzenie, którego szczęśliwe przeżycie wymaga od was dobrej organizacji. Przygotowania, to również sposobność, by lepiej poznać partnera. Organizujecie wesele marzeń i spełniacie swoje dziecięce sny? To świetnie! Pamiętajcie również o waszych gościach. Zadbajcie o ich dobre samopoczucie, by mogli wspaniale się bawić, a uroczystość na pewno będzie udana!

zdjęcie główne pochodzi od: benjaminrobyn.com

Agnieszka Jabłońska, świeżo upieczona mężatka, pasjonatka zdrowego stylu życia i początkująca copywriterka. Jeśli chcesz się z nią skontaktować – serdecznie polecam!

COPYARTKA@GMAIL.COM


1 komentarz

Panda · 22 września 2018 o 21:40

Ja z moim chłopakiem nie planujemy wesela a raczej taki poczęstunek po ślubie cywilnym jednak te rady na pewno mi się przydadzą 🙂 Kościelnego na razie nie mamy na swojej liście ale kto wie… Dobry i przydatny post. O tym wszystkim warto wiedzieć i warto pamiętać. Ja zawsze uważam, że wesele jest przede wszystkim dla pary młodej a później dla gości. Para młoda może zorganizować je jak chce i goście powinni się dostosować albo nie przyjść jeśli im nie zależy. Na przykład zaproszenie dla samych dorosłych bez dzieci i nagle zaczynają się telefony A CO JA MAM ZROBIĆ Z DZIEĆMI. Cóż. Na pewno nie zabrać na wesele. To nie para młoda spłodziła te dzieci więc nie jej obowiązek. Ludzie czasami nie umieją wziąć odpowiedzialności za siebie i swoje życie wszystko zwalając na kogoś. O gości trzeba zadbać ale bez przesady… przypomniała mi się tutaj historia człowieka, który sprzedał własną nerkę aby spłacić dług za wesele a co się okazało nie chciał tego do końca tylko kwestia popisu i pokazania się rodzinom. Eh.
Pozdrawiam

Możliwość komentowania została wyłączona.