fbpx

Barman na wesele to jedna z najczęściej wybieranych usług na przyjęcie weselne. I nie ma się temu co dziwić, bo nie co dzień można spróbować przeróżnych drinków. Zimą się nimi mocno ogrzać, a latem schłodzić przy drinku z palemką. Jak do każdej innej usługi trzeba podejść odpowiedzialnie. Jest to lista pytań, które należy zadać barmanowi, jeśli chcemy wiedzieć wszystko i nie mieć niespodzianki w dniu ślubu. Jednocześnie jak zauważycie jest to wywiad z Dariuszem Owczarkiem i jego firmą OryginalnyBar.pl. Macie więc dodatkowo podpowiedzi, które możecie przełożyć na swoją sytuację i wiedzieć na co się szykować 😉

Miłego czytania!

Co barmanowi powinna zapewnić Para Młoda?

Większość Par Młodych (prawie 90%) rezerwuje nasze usługi kompleksowo. Jako Agencja Barmańska zapewniamy: mobilny Bar, sprzęt barmański, szkło do koktajli, pracę profesjonalnych barmanów, dojazd, kartę koktajli, asortyment alkoholi dodatkowych, soki/napoje, lód do koktajli, syropy smakowe, pakiet owoców oraz wszelkie dodatki do koktajli! Państwo Młodzi zapewniają tylko wódkę czystą w odpowiedniej ilości. 

Jak wygląda współpraca barmanów z salą, np. przy zmywaniu szkła?

Tę sprawę dogadują już Państwo Młodzi po podpisaniu umowy. Większość sal nie robi z tym problemu i nie obciąża Młodych dodatkowymi kosztami jednak są sale, które pobierają za tę usługę dodatkowe opłaty. 

Czyli możecie pracować na barze dostępnym na sali, czy korzystacie tylko ze swojego?

Jeżeli jest miejsce na sali na rozstawienie mobilnego baru to zawsze pracujemy na naszych modułach. Goście wtedy wiedzą, że jest to dodatkowa atrakcja, która przykuwa uwagę i nawet przed obiadem  są osoby chętne na koktajle 🙂 Zdarzały nam się realizacje na mniejszych salach gdzie po prostu nie było miejsca dla nas jednak Parze Młodej zależało bardzo na barmanach i wtedy jeżeli tylko bar jest na sali to oczywiście możemy z niego skorzystać po wcześniejszym potwierdzeniu wszelkich szczegółów współpracy z salą weselną. 

Ilu barmanów obsługuje wesele?

Wszystko zależy od ilości osób na Wesele. Uroczystości do 50 osób obsługuje 1 barman, Od 60 do 180 osób 2 barmanów. Powyżej 200 osób potrzebujemy już 3 barmanów i najlepiej 2 modułów barowych. 

Gdzie najlepiej ustawić bar na sali?

Tylko nie obok głośników 🙂 (śmiech). Wszystko zależy od rozmieszczenia stołów i wielkości sali. Najlepiej, żeby to było miejsce blisko parkietu widoczne dla gości. Na niektórych salach są osobne pomieszczenia z tak zwaną strefą „chill” gdzie można napić się kawy, usiąść i porozmawiać tam też często znajduje się miejsce na Weselny Drink Bar. 

Które drinki cieszą się największą popularnością?

Od kilku lat największą popularnością cieszy się Klasyczne orzeźwiające Mojito lub jak kto woli „Modżajto” 🙂 oraz słodsze propozycje PinaColada, Sex On The Beach, Cuba Libre. Jednak zauważamy, że kultura picia koktajli w Polsce z roku na rok rośnie coraz bardziej i ludzie mają większą świadomość co piją. Popularne coraz bardziej stają się takie propozycje jak Whisky Sour czy Aperol Spritz, która jest mieszanką gorzkiego likieru z dodatkiem Prosecco i odrobiną wody gazowanej. 

Posiadacie stałą listę drinków czy możemy wybrać sami lub skomponować nowe?

Posiadamy standardową listę koktajli, która składa się z 10 pozycji, jednak to tylko propozycje, ułatwiające wybór pierwszych koktajli podczas imprezy. Z asortymentu, który zapewniamy możemy przygotować ponad 50 różnych koktajli. Dbamy również o miksowanie koktajli na specjalne życzenie i preferencje smakowe gości.

Dlaczego warto zatrudnić barmana na wesele?

Jest to atrakcja weselna, która wpisuje się w must have każdej uroczystości. Z usług barmana mogą skorzystać wszyscy goście, nawet Ci najmłodsi, ponieważ serwuje on również koktajle bezalkoholowe. Atmosfera przy barze sprzyja integracji naszych gości, a koktajle na świeżych owocach są doskonałą odskocznią od czystej wódki stojącej na stole. Goście mogą do woli i bez ograniczeń spożywać najpopularniejsze kompozycje alkoholowe na świecie. Przy zamówieniu pakietu z pokazem barmańskim czeka nas niesamowite show, konkursy dla publiczności i gwarancja, że goście weselni zapamiętają to przyjęcie na długo.

Jakie dodatkowe atrakcje, poza drinkami, mogą otrzymać nasi goście?

W naszej ofercie znajdują się również takie atrakcje jak pokaz barmański flair, solo lub w tandemie. Jest to show polegające na spektakularnym przyrządzaniu koktajli, często również z użyciem ognia. Podczas występu barman wykonuje układ pod muzykę. Po pokazie następuje interakcja z gośćmi w postaci konkursów dla publiczności. Oprócz tego posiadamy słój z lemoniadą – idealna opcja dla osób niepijących lub jako przerywnik między koktajlami oraz wannę piwa, dla koneserów tego właśnie trunku.

Kto dokonuje zakupu alkoholi i dodatków?

Jak już mówiliśmy wcześniej, nasze usługi są kompleksowe. Przy wyborze jednego z pakietów alkoholowych, Młodzi decydują się jaki alkohol i w jakiej ilości będzie idealny na ich przyjęcie. Tak więc wszelkie zakupy, od lodu, przez owoce, syropy, zioła po alkohol i softy leżą po naszej stronie. Młodzi zapewniają tylko kilka butelek wódki z pakietu „na stoły”. Oszczędzamy w ten sposób cenny czas Państwa Młodych podczas przygotowań do Wesela. 

Co ciekawego drink bary mogą zaoferować dzieciom i osobom niepijącym?

W naszej karcie koktajli posiadamy pozycję 'koktajl bezalkoholowy’. Nie jest to żadna sprecyzowana receptura, ponieważ nasz pakiet napojów bezalkoholowych oraz dodatków pozwala na skomponowanie różnego rodzaju koktajli od orzeźwiającego Mojito po wielokolorowe mieszanki dla najmłodszych. Oprócz tego posiadamy już wcześniej wspomniany dodatkowy pakiet 'słój lemoniady’ oraz piwa bezalkoholowe.

Czy macie w ofercie jakieś drinki, które dodają energii zmęczonej osobie?

Taką propozycją na pewno jest Espresso Martini, które możemy przygotować na bazie świeżej kawy, która zawsze jest na Weselu. Mobilny Bar ma właśnie zapobiegać „zmęczeniu” i szybkiemu upijaniu. Koktajle orzeźwiające typu sour z dużą zawartością soku z cytryny na pewno spowodują, że działanie alkoholu będzie wolniejsze, a samopoczucie na drugi dzień o niebo lepsze 🙂 

W jakich godzinach pracujecie?

Standardowa obsługa trwa 8 godzin. Natomiast o godzinie rozpoczęcia decydują Państwo Młodzi. Jedne wesela zaczynają się o 14.00 a inne nawet o 18.00. Zazwyczaj obsługa zaczyna się po obiedzie oraz pierwszym tańcu. Od tego momentu liczymy też umowne 8 godzin. Oczywiście jesteśmy elastyczni więc istnieje możliwość przedłużenia nasze usługi, ale to już Młodzi mogą uzgodnić bezpośrednio z barmanami podczas wesela.

Czy możliwa jest degustacja drinków przed weselem?

Oczywiście! Najlepszą okazją do skosztowania naszych koktajli oraz omówienie wszelkich nurtujących spraw jest uczestnictwo w targach ślubnych, na których wystawiamy się bardzo często. Organizujemy również cyklicznie warsztaty barmańskie, podczas których można samemu przygotować koktajl, dobrze się pobawić, jak i spróbować naszych koktajli. Dość często Pary Młode decydują się na udział w warsztatach, a później rezerwują Drink Bar na swoje wesele. 

Na ile przed ślubem należy rezerwować termin?

To wszystko zależy od terminu. Często zdarza się, że już rok wcześniej mamy komplet rezerwacji na określoną datę, podczas gdy pozostałe weekendy są częściowo zajęte lub wolne. Przyszli Nowożeńcy często rezerwują drink bar zaraz po sali weselnej , oraz orkiestrze, żeby przed samym weselem mieć już 'spokojną głowę’ i nie martwić się niczym. Osobiście polecamy takie rozwiązanie, ponieważ oprócz gwarancji terminu, oszczędzamy dużo czasu oraz nerwów towarzyszących organizacji ślubu.

Oczywiście zdarzają się telefony na kilka dni przed weselem, ale wtedy termin to tak naprawdę loteria.

Ile kosztuje wynajęcie barmana i co się mieści w tej cenie?

To zależy od ilości gości na weselu. Standardowo wesele obsługuje dwóch barmanów, wtedy cena za usługę wynosi około 2000 zł W tej cenie otrzymujemy: 8 godzin pracy dwóch barmanów, mobilny bar, sprzęt barmański niezbędny do przygotowania koktajli, kilka rodzajów szkła w ilości dopasowanej do liczby gości oraz dojazd do 150 km, w tym wypadku od Wrocławia lub Gdyni ponieważ aktualnie posiadamy dwa oddziały w Polsce.

Czy należy zapewnić barmanowi nocleg i zwrot kosztów dojazdu?

Jeśli chodzi o dojazd to tak jak już wspomnieliśmy, do ok.150 km jest on w cenie usługi, natomiast gdy odległość jest większa to doliczamy dodatkowy koszt dojazdu. Jeżeli czas dojazdu jest większy niż 3 godziny, Państwo Młodzi zobowiązani są zapewnić barmanom nocleg. 

Czy w trakcie wesela barman pije alkohol?

To chyba najczęściej powtarzające się pytanie przy barze? Jak to jest z tymi barmanami? Piją czy nie piją? Choć uwielbiamy degustować alkohol to w pracy jesteśmy profesjonalistami i nie pijemy alkoholu. Wystarczy jeden lub dwa koktajle i traci się koncentrację, która jest niezbędna w naszej pracy. Po usłudze ktoś musi prowadzić samochód bo jak sama nazwa wskazuje jesteśmy mobilnymi barmanami 🙂

Czy korzystając z usług barmana na wesele można liczyć na specjalne zniżki na alkohol?

Jako agencja barmańska współpracujemy z wieloma hurtowniami oraz zamawiamy alkohol bezpośrednio od dystrybutorów, przez co dbamy aby ceny naszych pakietów były atrakcyjne i konkurencyjne do cen sklepowych. 

Co z alkoholem, który zostaje po weselu?

Alkohol zostaje do dyspozycji Państwa Młodych, mogą go oni zabrać ze sobą lub wykorzystać na poprawinach np. wstawiając w 'szwedzki stół’.

Co zrobić, aby dzień po weselu nie mieć kaca?

Oto jest pytanie! 🙂 Chyba nie ma na to 'złotego środka’. Z własnego doświadczenia zalecamy balansować posiłki wraz ze spożytym alkoholem, przyjmować dużo witaminy C, którą dostarczamy naszymi koktajlami 😉 pić dobre gatunkowo alkohole oraz nie mieszać ich ze sobą. I pamiętajmy o najważniejszej zasadzie: zawsze procentami w górę! Dlatego najpierw piwo lub wino a później wódka, a nie na odwrót! 🙂

Jeśli coś się stłucze, czy sami pokrywamy ewentualne straty w szkle? 

Szkło oraz jego amortyzacja wliczone są w koszt usługi, więc nie trzeba się martwić o to, że coś się potłukło. 

BIO

Oryginalny Bar to grupa barmanów, których połączyła pasja i chęć promowania kultury picia koktajli w Polsce. Charakteryzuje nas oryginalność i jakość świadczonych usług. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam w profesjonalny sposób zaspokoić Waszą potrzebę delektowania się pysznymi koktajlami.

www.oryginalnybar.pl 
https://www.instagram.com/oryginalnybar.pl/
https://www.facebook.com/OryginalnyBar/


Facebook – Instagram – Pinterest
Grupa Ślubna – Newsletter