fbpx

Kwiaty to zawsze piękny prezent, niezależnie od okazji. W przypadku wesela czy nawet mniejszego przyjęcia ślubnego, Para Młoda dostaje ich tak wiele, że… często już na drugi dzień efektem tego są naręcza zwiędniętych, pięknych bukietów. Poprośmy Gości o coś innego, oryginalnego, coś co… wywoła uśmiech nie tylko na ustach Pani i Pana Młodego. Mamy dla Was kilka świetnych propozycji, wśród nich jedna naprawdę zwala z nóg…

Kwiaty to nieodłączna część przyjęcia ślubnego, niezależnie czy mówimy o skromnej imprezie, czy wielkim weselu. Panna Młoda trzyma je w ręce wypowiadając przysięgę małżeńską. Odgrywają również główną rolę w kwestii wystroju stołów, nakryć, wnętrz itd. Jednak niekoniecznie muszą być wręczane Parze Młodej jako dodatek do głównego prezentu. Dlaczego? Szybko więdną, a zniszczone duże ilości kwiatów to naprawdę smutny widok. Poza tym piękny bukiet to jednak spory wydatek, a skoro i tak szybko zmarnieje, to lepiej te pieniądze spożytkować na coś innego. No i właśnie tu pojawia się dylemat. Sprawdźcie nasze propozycje.

4krokiszczescia.pl – puszka charytatywna na weselu

Problemy Afryki, które są nam przede wszystkim znane, to głód i ubóstwo. Ale nie zapominajmy też, że w wielu krajach niemal nieprzerwanie od lat trwa wojna. Dzieci w takim otoczeniu są nieszczęśliwe – na co dzień oglądają mnóstwo cierpienia i przejawów agresji. Drobne datki w ramach akcji 4 kroki szczęścia mogą przynieść uśmiech na twarzach dzieci z Republiki Środkowej Afryki. To takie proste! Kontaktujesz się z przedstawicielem akcji za pomocą formularza na stronie 4krokiszczescia.pl, wypełniasz odpowiednie deklaracje, dostajesz puszkę, Twój świadek/świadkowa zbiera tam datki od gości weselnych, a potem pieniądze trafiają na rzecz… budowy szkoły muzycznej w RŚA. Muzyka płynie w żyłach afrykańskich dzieci. Pomaga im przetrwać trudne chwile, wywołuje radość i szczęście. Goście na przyjęciu ślubnym będą zachwyceni, że pomogą w tak niezwykłej akcji. To co? Skorzystasz z tej opcji i dasz znać przyszłym małżonkom o akcji 4krokiszczescia.pl?

Co zamiast kwiatów? Kupon na loterię!

Kosztuje parę złotych, a może okazać się niezwykłym prezentem, które zabezpieczy finansowo parę świeżo upieczonych małżonków na całe życie. Kupony na loterię można kupić w kioskach i sklepach, które mijasz codziennie. Taki upominek wystarczy ładnie zapakować i… gotowe! Dla gości weselnych „problem” dodatkowego prezentu obok koperty (czy innego „właściwego” podarunku) będzie z głowy.

Co zamiast kwiatów? Wino!

Tyle butelek wina zgromadzonych jednego dnia – czy jest coś piękniejszego? Butelki można poukładać ładnie na stojaku lub w piwnicy (w zależności od ilości miejsca) i konsumować przy większych okazjach. Najwytrwalsi będą cieszyć się dobrymi rocznikami boskiego napoju w kolejnych latach, wciąż z łezką w oku wspominając swoje piękne wesele

Co zamiast kwiatów? Książki!

Wspaniały pomysł dla moli książkowych. Ci którzy uwielbiają czytać z radością przyjmą tego typu podarunki. Oczywiście nie wszyscy lubią każdy typ literatury, więc w zaproszeniu weselnym można napomknąć gościom jakie książki lubimy, np. biografie, literaturę piękną, a może kryminały?

Co zamiast kwiatów? Kawa lub/i słodycze!

Dla kawosza kawy nigdy za dużo, podobnie jest z fanami słodyczy. Akurat tego typu produkty mają dość długi termin ważności, więc nie należy się obawiać, że duże ilości nam się szybko zepsują. A jaka radość z otwierania takich prezentów!

Co zamiast kwiatów? Karma dla zwierząt!

Kolejny, charytatywny pomysł, który tym razem uszczęśliwi nie dzieci, a psy ze schronisk. Pamiętajmy jednak o tym, że to rozwiązanie nie musi być tak proste, jak z pozoru się wydaje. Przede wszystkim zanim zdecydujemy się na taką opcję, znajdźmy schronisko, które chętnie przyjmie tego typu podarunki. Jeśli damy radę, to zasugerujmy by goście nie kupowali karm marketowych, które są słabej jakości. Niech będzie to lepsze jedzenie pełnowartościowe dla czworonogów. Potem oczywiście to my musimy zawieźć wszystkie prezenty do schroniska. Radość psiaków na pewno będzie nieoceniona.

To co? Które rozwiązanie z powyższych wybieracie? My oczywiście serdecznie zachęcamy do wyboru którejś z charytatywnych opcji. W pierwszym przypadku tak naprawdę nic nie musicie robić – organizatorzy zorganizują zbiórkę za Was. Wszystkiego dobrego!

Zdjęcie główne : unsplash-logochuttersnap

Facebook – Instagram – Pinterest
Grupa Ślubna – Newsletter