fbpx

Myślę, że większość przyszłych Panien Młodych codziennie zmienia zdanie dotyczące swojej fryzury ślubnej. Codziennie oglądasz nowe i nowe inspiracje na blogach czy Pinterest i nie możesz się zdecydować. Jednego dnia warkocz jest tym wymarzonym, drugiego dnia zdecydowałaś jednak rozpuścić włosy, trzeciego jednak decydujesz się na upięcie, bo rozpuszczone będą niewygodne i wpędzasz się w takie koło, w którym cokolwiek zdecydujesz, będzie źle. Przestań!
Zdecyduj się na to, w czym się czujesz dobrze!

Pamiętaj, aby dodać się do naszej grupy ślubnego wsparcia na Facebooku, gdzie się wzajemnie wspieramy i inspirujemy! – Dołącz do grupy! Chcesz coś kupić, sprzedać albo wykonujesz ślubne usługi? Również znajdziesz coś dla siebie!

Czy kucyk nie będzie zbyt codzienną fryzurą jak na fryzurę ślubną?

Zapytałam o to w mojej grupie ślubnej, bo nie do końca wiedziałam co o tych kucykach dzisiaj napisać. Gdyby tutaj nie było zdjęć, to co byś pomyślała o kucyku jak o fryzurze ślubnej? Że nie wypada, prawda? Bo to takie… codzienne uczesanie. Nie ma w sobie nic pięknego. Jest zwyczajne.

Otóż na wspomnianej grupie Martina napisała tak:

„Jak dla mnie każda młoda powinna uczesać się tak, żeby czuć się dobrze”

I ja się z tym tak mocno zgadzam! Kucyk nie jest naszą pierwszą myślą wyobrażając sobie fryzurę ślubną. Bo każda z nas chce wyglądać pięknie w dniu ślubu i jeszcze bardziej chce podkreślić, że to jest dzień totalnie inny od wszystkich. Inaczej się malujesz, inaczej się czeszesz, rzecz jasna inaczej się ubierasz i inaczej się zachowujesz. Może warto w tym wszystkim na chwilę się zatrzymać i przemyśleć, czy na pewno chcemy wyglądać inaczej. Być bardziej przebranym jak aktorka. Na fali bycia boho, eleganckim, romantycznym, znajdź cząstkę siebie i swoich upodobań. Jeśli utożsamiasz się z kucykiem na co dzień, nie ma żadnych powodów, by z tego kucyka zrezygnować w dzień ślubu. Lekko podrasowany zrobi furorę. Zresztą, spójrz na te kucyki poniżej!

Kucyk jako fryzura ślubna – plusy

Mój pierwszy argument – jak nikt się nie domyślił, wyglądasz inaczej niż reszta Panien Młodych! 😀 Drugi plus jest taki, że nawet mając liche włosy, jest dla Ciebie nadzieja. Wystarczy doczepić kilka taśm z włosami. Kucyki wydłużają sylwetkę, szczególnie zrobione z długich włosów. Praktycznie nie mają szans na zniszczenie się fryzury. Dobrze wyglądają z welonem i innymi ozdobami. Mogą wkomponować się w każdy styl i motyw. Nie jest Ci w nim gorąco jak w przypadku rozpuszczonych włosów.

Kucyk kontra ciężkie włosy

Może być z kucykiem jeden problem. Waga Twoich włosów. Obserwuję to na samej sobie, gdy robię kucyka lub warkocza. Włosy niektórych osób są ciężkie. W tańcu można nabić sobie lub komuś limo. Jeśli jesteś niezbyt przyzwyczajona do takich mocniejszych upięć – może boleć Cię głowa. I od ciężaru, który wisi na Twoich plecach, i od tego ucisku.
Ale koniec końców, dużo zależy od pomysłu, wykonania, użytych sprzętów i Twoich włosów 😉

Inne inspiracje na fryzury ślubne:

  1. Fryzury ślubne i weselne z krótkich włosów
  2. Koki i upięcia ślubne
  3. Półupięcia, czyli włosy pół upięte i pół rozpuszczone
  4. Kucyki nie tylko na co dzień!
  5. Warkocze w roli głównej i nie tylko
  6. Rozpuszczone włosy na ślub? A czemu nie!
  7. Fryzury ślubne i weselne krok po kroku. Uczesz się do ślubu sama!

Kucyk jako fryzura ślubna – inspiracje

Kliknij wybrane zdjęcie, aby je powiększyć.

Czy myślisz, że kucyk byłby dobrą fryzurą ślubną? Czy może jednak jest zbyt codzienną fryzurą? Buziaki!

Facebook – Instagram – Pinterest

Grupa Ślubna – Newsletter