fbpx

Rozpuszczone włosy, piękna ozdoba ślubna i duże, grube loki u Panien Młodych to niesamowita inspiracja. Niestety nie zawsze jest warta powielenia. Jeśli Twoje włosy utrzymują kształt i lubisz mieć rozpuszczone włosy, to super sprawa dla Ciebie! Podkreślają piękno i wzniosłość tego dnia a jednocześnie wyglądają niesamowicie naturalnie. I szczególnie pięknie, gdy zakładasz suknię boho i sama czujesz się w tym wszystkim naturalnie!

Pamiętaj, aby dodać się do naszej grupy ślubnego wsparcia na Facebooku, gdzie się wzajemnie wspieramy i inspirujemy! – Dołącz do grupy! Chcesz coś kupić, sprzedać albo wykonujesz ślubne usługi? Również znajdziesz coś dla siebie!

Czemu rozpuszczone włosy mogą być złym pomysłem?

Jeśli masz długie i gęste włosy, to prawdopodobnie dokładnie wiesz, ile ważą, jak ciężko je ułożyć czy uczesać. Niezaprzeczalnie długie, gęste i zdrowe włosy po prostu mocno zdobią właścicielkę, ale potrafią być też niezłym utrapieniem. Ja sama wiem, jak sytuacja wygląda z moimi włosami. Długie, gęste i zawsze dają pstryczka w nos i mi, i fryzjerce, która stara się zrobić mi jakąś wyjściową fryzurę. Gdy tylko jest ciepło, grzeją mi w plecy niczym wełniany kocyk, pocę się na karku i na plecach, wplątują mi się w sukienkę, przeszkadzają w jedzeniu i w tańcu. Tylko raz miałam rozpuszczone włosy na weselu i obiecałam sobie, że to ostatni raz. Jeśli jesteś przyzwyczajona do ciągłego plątania się, wchodzenia do ust i nie dodają Ci dodatkowych stopni Celsjusza, na spokojnie, z moim błogosławieństwem, możesz rozpuścić włosy i tego nie pożałować 🙂

Czy da się wpiąć welon w rozpuszczone włosy?

Oczywiście! Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy to zrobienie małego warkoczyka pod wierzchnią warstwą włosów. W tym przypadku nie ma większych problemów, aby już w domu rozplątać włosy. Welon bardzo łatwo włożyć i trzyma się, dopóki go nie wyjmiesz. Drugi sposób to mocne natapirowanie włosów przy samej skórze głowy pod wierzchnią warstwą włosów. Później jednak może być spory problem z rozczesaniem włosów, jeśli było to zrobione zbyt mocno. Jeśli chodzi o inne ozdoby, np. ozdobna opaska z tasiemką, niestety zazwyczaj niezbędne będzie natapirowanie włosów w tym miejscu i dopiero przypięcie i umocowanie ozdoby za pomocą wsuwek. Nie jest to na szczęście żadne utrudnienie dla wprawnego fryzjera.

Nie masz długich włosów, a chcesz mieć długie i rozpuszczone w dniu ślubu?

Zdecyduj się na doczepy! Masz kilka  możliwości, aby włosy przedłużyć na ten jeden dzień lub na dłuższy okres. Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem zdecydowanie będą taśmy włosów typu clip-in. Wpinasz je pomiędzy pasma włosów i jeśli jest taka potrzeba, podcinasz delikatnie, aby wyrównać je do jednej długości. Jeśli Twoje naturalne włosy mają tendencję do rozprostowywania się loków, dzięki doczepom możesz być pewna, że loki zostaną na swoim miejscu przez długi czas. Inne metody to metoda kanapkowa (przyklejasz taśmy pomiędzy dwa pasma włosy i je przyciskasz, aby się połączyły), microringi lub metoda keratynowa (małe pasemka są „na stałe” przytwierdzane do małych kosmyków Twoich włosów, nie polecam ich, ponieważ szczególnie obciążają włosy i widać diametralną różnicę w gęstości włosów po ich zdjęciu – włos nawet gdy wypadnie razem z cebulką, to dalej trzyma się na łączeniu z doczepianymi).

Inne inspiracje na fryzury ślubne:

Fryzury ślubne i weselne z krótkich włosów
Koki i upięcia ślubne
Półupięcia, czyli włosy pół upięte i pół rozpuszczone
Kucyki nie tylko na co dzień!
Warkocze w roli głównej i nie tylko
Rozpuszczone włosy na ślub? A czemu nie!
Fryzury ślubne i weselne krok po kroku. Uczesz się do ślubu sama!
Fryzury ślubne boho i rustykalne

Kliknij wybrane zdjęcie, aby je powiększyć.

Wybierasz rozpuszczone włosy na ślub?

Facebook – Instagram – Pinterest

Grupa Ślubna – Newsletter