fbpx

Kojarzycie może nieco przydługą reklamę Apartu? 😀 A kojarzycie może ten piękny zielony klasyk, którym jechała Socha, Wieniawa i Lewandowska? Ten cudowny Oldsmobile gościł również na naszej folkowej sesji w Lipowym Siedlisku, a gdy go zobaczyłam… Serce mi stanęło!

Chcecie wiedzieć co nieco o wynajmowaniu auta do ślubu od właściciela tego klasyka? Oto rozmowa z Rafałem Błaszkiewiczem z firmy White Ride 😉

White Ride – stronaFacebookInstagram

Po co wynajmować auto do ślubu? Nie lepiej pożyczyć od rodziny?

Wynajem auta do ślubu pozwala nam na o wiele szerszy wybór i dopasowanie parametrów samochodu do swoich potrzeb. Oczywiście zdarzają się sytuacje, gdy wymarzone auto młodych jest w posiadaniu jednego z członków rodziny lecz trzeba pamiętać, że pożyczenie takiego auta wiąże się z ryzykiem i niedogodnościami. Pierwszym aspektem pożyczenia takiego auta jest ograniczenie mobilności członków rodziny, od których pożyczamy auto. Drugim aspektem jest ryzyko – znamy przypadek użyczenia od rodziny kosztownej limuzyny, która w trakcie przejazdu uległa poważnej awarii. Koszt naprawy wyniósł kilkanaście tysięcy złotych a Młodzi na samym początku wspólnej drogi musieli sprostać temu zobowiązaniu.

Pamiętaj, aby dodać się do naszej grupy ślubnego wsparcia na Facebooku, gdzie się wzajemnie wspieramy i inspirujemy! – Dołącz do grupy! Chcesz coś kupić, sprzedać albo wykonujesz ślubne usługi? Również znajdziesz coś dla siebie!

Jakie auto wybrać do ślubu?

Najlepiej wybrać takie auto, które spełnia oczekiwania Pary Młodej. Zachęcamy jednocześnie do szukania aut unikatowych, rzadko spotykanych oraz przełamujących stereotyp „białego auta”. To jest wyjątkowy dzień dla wszystkich par i dlatego uważamy, że zasługuje na wyjątkową oprawę.

Jakie są koszty wypożyczenia auta i czemu tak drogo 😀

Koszty wypożyczenia auta zależą od wielu czynników. Poza kosztem godzinowym, który zależy głównie od wartości auta są takie czynniki jak unikalność, stan zachowania (dotyczy to głównie aut klasycznych), wynajem z kierowcą lub bez, zużycie paliwa, koszty serwisu, koszty ubezpieczenia, dystans jaki musi pokonać auto, koszty przygotowania auta do ślubu (w tym aspekcie korzystamy z usług studio detailingu w celu uzyskania idealnego efektu)

Wynajmować z kierowcą czy bez? Dlaczego zdecydowaliście się na wynajmowanie tylko z kierowcą?

Wychodzimy z założenia, że w dniu ślubu Młodzi powinni skupić się na najważniejszych aspektach – czyli przede wszystkim na uroczystości zaślubin. Prowadzenie wynajętego auta, które w wielu przypadkach dysponuje dużą mocą, napędem na tył oraz zupełnie inną charakterystyką prowadzenia w stosunku do samochodu, który użytkujemy na co dzień może powodować stres oraz dyskomfort psychiczny, a nie o to chodzi w dniu ślubu. Z tych powodów nasze auta oferujemy tylko i wyłącznie z kierowcą.

Czy można ozdobić auto po swojemu? Jakie dekoracje proponujecie?

Auto można oczywiście ozdobić w dowolny sposób – nie ingerujemy w pomysły Młodych. Trzeba jednak trzeba pamiętać, że w przypadku naszego Oldsmobila 88 istnieją ograniczenia podyktowane przez podatność na uszkodzenia oryginalnego lakieru. Wyklucza to montaż jakichkolwiek ozdób na powierzchni lakieru (możliwy jest montaż dekoracji jedynie do elementów chromowanych.

Jeśli Para Młoda ma specjalne wymagania co do tablic to informując nas o swojej wizji odpowiednio wcześnie jesteśmy w stanie zamówić tablice z wymarzonym opisem i kolorystyką.

Dlaczego warto wynająć auto do ślubu od sprawdzonej firmy, a nie od osoby prywatnej? Jak szukać sprawdzonej firmy?

Wynajem auta od sprawdzonej firmy to przede wszystkim brak zmartwień, odpowiedzialności oraz oczywiście gwarantowana satysfakcja.

Nie ma jednolitego sposobu na szukanie sprawdzonej firmy – każda firma ma swoiste podejście do oferowanych usług oraz marketingu. Zawsze zalecamy wykonanie listy, na której znajdą się wszystkie pytania związane z wątpliwościami Młodych co do wynajmu oraz bezpośredni kontakt z firmami świadczącymi usługi wynajmu aut. Jeśli rozmowa potoczy się pomyślnie oraz uzyskacie odpowiedzi na wszystkie pytania – możecie być pewni, że trafiliście na właściwą firmę.

Czy przy wynajmie są jakieś ograniczenia czasowe lub kilometrowe?

Nie mamy absolutnie żadnych ograniczeń. Działamy na terenie całej Polski a nasze auta udostępniamy tak długo jak tylko Młodzi tego potrzebują.

Czy są jakieś opłaty dodatkowe?

W większości przypadków podajemy końcowe ceny wynajmu, które są niezmienne po opłaceniu zaliczki. Dodatkowe opłaty mogą powstać w przypadku przekroczenia ustalonego czasu najmu lub zwiększenia pierwotnego dystansu, które ma pokonać auto.

Co jeśli samochód zostanie uszkodzony?

To pytanie powinno być podzielone na trzy aby można było w sposób wyczerpujący udzielić na nie odpowiedzi.

Zacznijmy od sytuacji najmniej przyjemnych czyli uszkodzenie auta przez Parę Młodą lub gości weselnych – w takim przypadku koszty pokrywa osoba, która bezpośrednio wpłynęła na powstanie uszkodzenia (mogą być to sytuacje losowe takie jak uszkodzenie/zabrudzenie wnętrza lub np. pęknięta szyba przez zbyt euforycznie wyrzucony kieliszek w trakcie powitania przed salą)

Kolejnym wariantem jest uszkodzenie na drodze spowodowane przez innych użytkowników. Odpowiedzialność spada w takich sytuacjach na sprawcę wypadku a uszkodzenia pokrywa ubezpieczenie komunikacyjne. Są to sytuację ekstremalne, na które wynikają z brawury innych użytkowników dróg. Nasze auta prowadzimy w sposób bezpieczny oraz w 100% odpowiedzialny.

Ostatnim wariantem jest uszkodzenie mechaniczne auta w trakcie wynajmu. Dbamy o kondycję naszych aut na najwyższym poziomie i ograniczamy do minimum ryzyko awarii jednak trzeba pamiętać, że mamy do czynienia z autami, które mają nawet 65 lat i usterki mogą się przytrafić. W takich sytuacjach odpowiedzialność jest po naszej stronie. W momencie, gdy nie jesteśmy w stanie zrealizować wynajmu wypłacamy 1000 PLN rekompensaty z tytułu niedotrzymania warunków umowy.

Czy są jakieś zasady wynajmowania auta np. w przypadku sesji zdjęciowej?

W przypadku sesji zdjęciowej termin oraz cenę ustalamy indywidualnie. Zwykle umawiamy się na sesje w trakcie tygodnia w godzinach dogodnych dla fotografa oraz Młodych. Miejsce nie jest ograniczeniem jednak ze względu na dodatkowe koszty zwykle spotykamy się w promieniu 5-10 kilometrów od Nadarzyna.

Na ile przed ślubem najlepiej zacząć szukać samochodu do ślubu?

Poszukiwania najlepiej zacząć równocześnie z poszukiwaniem sali oraz zespołu. Mamy do dyspozycji więcej wolnych terminów na auta, które znajdują się w kręgu naszych wymagań i potrzeb. Szukając auta na ostatnią chwilę musimy liczyć się z ograniczonym wyborem oraz mniejszą dostępnością ciekawych aut.

Czy wynajmujecie samochody na inne uroczystości lub sesje?

Oczywiście – nasze auta wynajmujemy do reklam znanych marek, na sesje zdjęciowe, teledyski, filmy oraz przejazdy okolicznościowe. Warto też wspomnieć, że na tylnej kanapie naszego klasyka gościliśmy celebrytki takiego formatu jak Ania Lewandowska, Małgosia Socha oraz Julia Wieniawa. Jeśli natomiast myślisz o tym aby pojechać jednym z naszych aut na ważną kolację, zabrać wyjątkową osobę na przejażdżkę po Warszawie lub po prostu sprawić prezent – jesteśmy otwarci na wszelkie wyzwania oraz w pełni do Twojej dyspozycji.

Facebook – Instagram – Pinterest
Grupa Ślubna – Newsletter