Uroda

Merz Spezial Dragees – skład, obietnice i efekty

Merz Spezial Dragees to suplement, który dostałam do testowania w ramach współpracy w idealnym momencie. 3 – miesięczna kuracja kończyła się tuż przed ślubem, więc pokładałam w nim nadzieje na poprawę wyglądu moich włosów oraz przyśpieszenie ich porostu. Dodatkowo chciałam zobaczyć poprawę stanu moich wiecznie kruszących i łamiących się paznokci. Chcesz poznać ich skład, obietnice producenta oraz moje oczekiwania co do całej kuracji?

Pamiętaj, aby dodać się do naszej grupy ślubnego wsparcia na Facebooku, gdzie się wzajemnie wspieramy i inspirujemy! – Dołącz do grupy! Chcesz coś kupić, sprzedać albo wykonujesz ślubne usługi? – grupa ogłoszeniowa stoi otworem! Chcesz się wygadać, poradzić? Bardzo babska grupa Pogaduchy Bez Spiny!

Merz Spezial – skład

 • Witamina C 120mg (150% realizacji dziennego zalecanego spożycia)
 • Niacyna 30mg (187%)
 • Witamina E 13,4mg (112%)
 • Kwas pantotenowy 7,2mg (120%)
 • Witamina B6 3,2mg (229%)
 • Witamina B1 2,4mg (218%)
 • Folacyna 400µg (200%)
 • Witamina A 787µg (98%)
 • Biotyna 60µg (120%)
 • Witamina B12 2µg (80%)
 • Żelazo 5mg (36%)
 • Witamina B2 2,6mg (186%)
 • Cynk 5mg (50%)
 • Sproszkowane białko soi 50mg (brak zaleceń spożycia dziennego)
  • w tym cysteina 0,55mg
  • metionina 0,55mg
Merz Spezial Dragees – skład, obietnice i efekty

Obietnice producenta

Producent obiecuje, że podczas przyjmowania suplementu Merz Spezial zawarte w nim substancje pozwolą nam cieszyć się promienną skórą o zdrowym wyglądzie, gęste i lśniące włosy oraz piękne i mocne paznokcie. Biotyna, witamina B2, niacyna oraz cynk odżywiają skórę i pomagają zachować jej zdrowy wygląd. Biotyna, aminokwasy cysteina i metionina, niacyna i ryboflawina pomagają zachować zdrowe włosy. Strukturę paznokci budują natomiast cynk, żelazo i aminokwasy zawierające siarkę. Merz Spezial Dragees jest zalecany jest w celu zachowania zdrowego wyglądu skóry, włosów i paznokci.

60 drażetek znajduje się w pięknym, szklanym opakowaniu, które znajdziemy w kartoniku, na którym są wszelkie informacje zaczynając od obietnic, poprzez skład aktywny, kończąc na składzie wszystkich składników i dawkowaniu. Dawka dzienna to 1 drażetka dwa razy dziennie. Nie ma ona zapachu, w smaku jest słodka, jest średniej wielkości, przez co nie sprawia najmniejszych problemów z ich połknięciem.

Jak przyśpieszyć porost włosów? Lista sposobów, kosmetyków i suplementów.

Stan początkowy – włosy, skóra i paznokcie

WŁOSY – tuż przed rozpoczęciem kuracji podcięłam końcówki, więc nie ma żadnych zniszczeń. Prawie przy każdym myciu włosów używam suszarki, więc włosy są stale „niszczone” i stylizowane na grubą szczotkę. Co prawda nie używam nigdy gorącego powietrza, ale to jednak suszenie włosów. Czasami sobie odpuszczam i modeluję jedynie przednie pasma. Czeszę się kilka razy w tygodniu, włosy mi nie wypadają – jest ich dosłownie kilka dziennie. Długość na początku kuracji – 80,5cm

SKÓRA – pojawiają się pojedyncze wypryski, na porządku dziennym są wągry i gdzieniegdzie zaskórniki. Obecnie jestem mocno jak na siebie opalona, więc jestem obsypana piegami. Większe niedoskonałości pojawiają się jedynie na skórze przy uszach oraz na linii żuchwy. Największy mój problem to spora ilość krostek na dekolcie, ramionach i plecach.

PAZNOKCIE – tak naprawdę paznokcie to zawsze była moja zmora. Kiedyś były niesamowicie twarde i bardzo szybko rosły (skórki również), przez co nie lubiłam malować paznokci, gdyż co chwila pojawiały się odrosty a moje skórki wołały o pomstę do nieba. Obecnie sytuacja się zmieniła jedynie w kwestii twardości paznokci. Są strasznie łamliwe i kruche, gdy nie mam położonej hybrydy potrafią się łamać codziennie, nawet te najkrótsze.  Przez dłuższą chwilę robiłam detoks od hybryd, codziennie smarując paznokcie olejem rycynowym i ścinając je na zero, żeby zminimalizować złamania, jednak nic to nie dało.

Dieta dla urody – co jeść na piękne włosy, skórę i paznokcie?

Jakie były moje oczekiwania względem Merz Spezial?

Tak naprawdę niewielkie. Głównie od suplementów wymagam, by przyśpieszały porost włosów. Jak dla mnie jest to najważniejsze, ponieważ sama od bardzo długiego czasu zapuszczałam włosy i gdyby nie pomaganie naturze, pewnie nie urosłyby mi tak szybko. Pragnęłam mocno, by unormowała mi się skóra głowy, która lubiła być sucha i się łuszczyć. Jednocześnie zdarzało się, że dzień po myciu już była przetłuszczona. Podczas przyjmowania innych suplementów zauważyłam wzmocnienie włosów przy cebulkach i niewielki wysyp baby hair, co oczywiście byłoby plusem i w tym przypadku.

Tutaj oczekiwałam też lekkiej poprawy stanu moich paznokci. Przed kuracją prawie cały czas kładłam hybrydę, ale na jej czas, zdjęłam, dałam odpocząć, ale też dla obserwowania ich stanu. Dla suplementu moje pazurki to było wyzwanie, by stały się twarde i odporne na łamanie.

W sprawie skóry tak naprawdę nie wymagałam niczego, ponieważ stan mojej skóry zawdzięczam jedynie swojej diecie. Kosmetyki tak naprawdę niewiele robią, jeśli spożywa się zakazane produkty. Wiem również, że wągrów ani dietą, ani kosmetykami, ani suplementami nie wypędzę ze swojej skóry, także się nie nastawiałam na diametralną różnicę. Oczywiście byłoby miłogdyby jakaś różnica mimo diety była, ale nie jest to dla mnie wyznacznik dla działania tego suplementu. Mimo że tę poprawę sugeruje producent.

Suplement Merz Spezial to drażetki przeznaczone dla osób, które chcą mieć piękne włosy, zdrowe paznokcie i piękną, gładką cerę. Czy efekty są takie, jakie oczekiwałam?

Merz Spezial Dragees – skład, obietnice i efekty

Jakie są moje wrażenia z przyjmowania tego suplementu?

O ile moje włosy są praktycznie bezproblemowe, tak ostatnio potrzebowały nieco odżywienia i wzmocnienia. Powtarzając kurację zaczęłam z długością włosów 80,5cm. Chwilę przed ślubem miałam jeszcze podcięte włosy i końcowa długość to 85cm.  4cm na 3 miesiące to nie jest wyczyn jak na mnie. Zauważyłam, że gdzieś po miesiącu całkowicie przestały się elektryzować podczas czesania i puszyć zaraz po rozczesaniu. Skóra głowy przestała się aż tak przetłuszczać i jestem skłonna przyznać, że się nieco uregulowała.

Przyglądając się mojej skórze sprzed kilku miesięcy, zdecydowanie poprawił się koloryt i mam nieco mniej wyprysków ropnych. Wiem oczywiście, że stan skóry najbardziej zależy od sposobu odżywiania i naszych hormonów, więc nie jestem w stanie stwierdzić co się zmieniło. Moja dieta niewiele się zmieniła, jeśli już to na gorsze, ale próbuję wrócić na właściwe tory. ALE, o ile twarz zmieniła się na plus, tak na ramionach i dekolcie pojawiła się bardzo duża ilość wyprysków, zaskórników, wągrów – no jednym słowem koszmar. Nie jestem w stanie założyć żadnej bluzki z dekoltem bez stosowania korektora. Jest to o tyle irytujące, że wszystkie bluzki miałam prawie od razu brudne i nie wygląda to elegancko np. na weselu czy innej imprezie, gdzie wypada włożyć jakąś elegancką sukienkę.

Merz Spezial Dragees – skład, obietnice i efekty

Moje paznokcie natomiast to akurat element, z którego jestem najbardziej zadowolona. Od ślubu raz zrobiłam hybrydy i nie malowałam w ogóle paznokci. Na początku łamały się nawet w połowie, musiałam je skracać na zero i tak jeszcze do niedawna. Co udało mi się nieco zapuścić, tak średnio łamało mi się 6-8 razy w tygodniu, nawet te króciutkie. Teraz urosły mi ładnie pazurki i się wzmocniły. Ogólnie – jestem zadowolona.

Główne przyczyny wypadania włosów, sprawdź zanim zaczniesz stosować suplementy!

Czy warto stosować Merz Spezial?

Jedna buteleczka kosztuje od 30zł do nawet 68zł (tutaj sobie sprawdź, gdzie jest najtaniej), więc jeśli masz niewielkie problemy z włosami czy z paznokciami, na początek można wydać pieniądze na 3-miesięczną kurację i zobaczyć, jakie będą efekty u Ciebie. Warto się jednak wcześniej przebadać na niedobory i dopiero wtedy startować z suplementacją. Sama jestem zadowolona, głównie dlatego, że udało mi się ogarnąć moje paznokcie.

Przyjmowałyście kiedyś suplement Merz Spezial? A może jakiś inny?

Facebook – Instagram – Pinterest
Grupa Ślubna – Newsletter