fbpx

Podziękowania dla rodziców to temat, który większości Par Młodych spędza sen z powiek. Każda rodzina ma jakieś swoje problemy, każda jest inna i każda jest wyjątkowa. Jak więc podziękować swoim rodzicom? Czy w ogóle musisz to robić?

Pomysły na podziękowania dla rodziców

Inwestuj w chwile i przeżycia, zamiast w przedmioty.

Wyjazd

Nasi rodzice raczej nie często podróżują czy razem wyjeżdżają z przeróżnych powodów. Dlaczego więc by nie zasponsorować im wyjazdu, w ciągu którego odpoczną, pozwiedzają i nacieszą się swoim towarzystwem?

Kolacja degustacyjna

Bardzo często restauracje organizują kolacje degustacyjne, czyli podanie kilku dań, wraz z przystawką i deserem, aby pokazać swoim gościom nowości. Warto chociaż raz w życiu wybrać się na taką kolację z winkiem i dobrą muzyką i zrelaksować.

Wizyta w SPA

Dosyć popularne rozwiązanie i nie ma się temu co dziwić! Jeśli chcesz wręczyć prezent rodzicom, to jak najlepiej podziękować im za czasy dziecięce? Oczywiście odpoczynkiem i relaksem! Przecież na to zasługują 😉

Randka we dwoje

Wypad do kina, spektakl w teatrze, jednodniowa wycieczka krajoznawcza, a może znasz jakąś inna czynność, którą rodzice uwielbiają, ale nigdy nie mieli na to czasu? Wspólna wycieczka rowerowa, zwiedzanie muzeum albo galerii? Tutaj nie ma żadnych ograniczeń!

Warsztaty / szkolenie / kurs

Warsztaty z kuchni molekularnej, wspólny kurs języka angielskiego przed dłuższym wyjazdem albo nauka pilatesu? Tu również ogranicza Cię jedynie wyobraźnia. Możesz poszukać kursów i warsztatów w Twojej okolicy albo połączyć takie szkolenie z propozycją wyjazdu do SPA? Kto by się nie ucieszył?

Pamiętaj, aby dodać się do naszej grupy ślubnego wsparcia na Facebooku, gdzie się wzajemnie wspieramy i inspirujemy! – Dołącz do grupy! Chcesz coś kupić, sprzedać albo wykonujesz ślubne usługi? Również znajdziesz coś dla siebie!

Jak przygotować przemowę?

Każdy wie, że chce podziękować, ale jakimi słowami chociażby zacząć? Jest to szczególnie ważne, gdy rozważacie publiczne podziękowania podczas przyjęcia. Gdy decydujecie się na podziękowania prywatnie również warto ułożyć sobie chociażby szkic przemowy, żeby później nie żałować, że się czegoś nie powiedziało.

Jak ją zacząć? Poinformować wszystkich, że macie coś ważnego do powiedzenia, zaprosić wszystkich do wysłuchania a rodziców zapraszacie koło siebie. Co dalej? Wypiszcie sobie:

  • za co jesteście wdzięczni swoim rodzicom?
  • czego ważnego Was nauczyli?
  • jakie przekonania wynieśliście z domu?
  • czy była jakaś sytuacja, która nauczyła Was i rodziców czegoś nowego?

Przeanalizuj relacje z rodzicami, zastanów się również co chcesz, żeby ludzie usłyszeli. Nie każde słowo może być przeznaczone dla każdego, dlatego tez pilnowałabym granic intymności. Oczywiście dziękując prywatnie nie ma tego dylematu, wiele możesz rodzicom powiedzieć i na 100% rodzicom popłyną łzy po policzkach.

Podziękowania dla rodziców - jak je zorganizować?
Podziękowania dla rodziców – jak je zorganizować?
Fot. Kocięda na Ślubach

W którym momencie podziękować rodzicom?

Dziękując w trakcie przyjęcia można zrobić to zaraz po obiedzie, albo jeszcze przed obiadem. Niekoniecznie zbierając gości na parkiecie, tylko przy stołach, ponieważ są większe szanse, że wtedy każdy będzie Was słyszał i widział. (Trzeba wtedy pamiętać o mikrofonie bezprzewodowym!).

Jeśli się zdecydujecie się na prywatne podziękowania warto to zrobić podczas błogosławieństwa albo dzień przed ślubem. Jeszcze bez stresu, na spokojnie zaprosić rodziców do siebie i wtedy im podziękować.

Równie dobrym momentem jest dzień po ślubie. Może być takim miłym pstryczkiem w nos, kiedy rodzice mogą być lekko zawiedzeni, że o nich zapomnieliście. I wtedy wkraczacie Wy z wielką niespodzianką 🙂

Jak zrobić podziękowania dla rodziców, w momencie gdy są rozwiedzeni?

Niezależnie od tego, jakie stosunki utrzymują rozwiedzeni rodzice, polecam podziękowania im osobno. A już w szczególności, gdy mają nowych partnerów. Tym bardziej docenią Wasze wsparcie i wyjątkowość tych podziękowań. Nie musicie lubić ich nowych partnerów, tak samo jak oni nie muszą lubić Waszych partnerów. Powinniście chociaż akceptować i szanować ich odrębne decyzje. Jeśli są z nimi szczęśliwi, jak możemy im to odbierać?

A co gdy nie chcesz dziękować każdemu rodzicowi?

Albo uważasz, że nie masz za co dziękować? Wtedy definitywnie zalecam prywatne podziękowania tylko tym osobom, które dla Was wiele znaczą. Podziękowania publiczne wiążą się z tym, że dziękujesz wszystkim. Pominięcie osoby, która wciąż żyje i jest gościem na Waszym weselu, mimo że nie macie za co jej dziękować, jest ogromnym nietaktem. Także albo dziękujemy wszystkim dając różne prezenty, albo robimy to prywatnie tylko tym, którym chcemy.

Facebook – Instagram – Pinterest
Grupa Ślubna – Newsletter