Fryzury ślubne

Fryzury ślubne i weselne – kucyki nie tylko na co dzień!

Myślę, że większość przyszłych Panien Młodych codziennie zmienia zdanie dotyczące swojej fryzury ślubnej. Codziennie oglądasz nowe i nowe inspiracje na blogach czy Pinterest i nie możesz się zdecydować. Jednego dnia warkocz jest tym wymarzonym, drugiego dnia zdecydowałaś jednak rozpuścić włosy, trzeciego jednak decydujesz się na upięcie, bo rozpuszczone będą niewygodne i wpędzasz się w takie koło, w którym cokolwiek zdecydujesz, będzie źle. Przestań!

Zdecyduj się na to, w czym się czujesz dobrze!

Czy kucyk nie będzie zbyt codzienną fryzurą jak na fryzurę ślubną?

Zapytałam o to w mojej grupie ślubnej, bo nie do końca wiedziałam co o tych kucykach dzisiaj napisać. Gdyby tutaj nie było zdjęć, to co byś pomyślała o kucyku jak o fryzurze ślubnej? Że nie wypada, prawda? Bo to takie… codzienne uczesanie. Nie ma w sobie nic pięknego. Jest zwyczajne.

Otóż na wspomnianej grupie Martina napisała tak:

„Jak dla mnie każda młoda powinna uczesać się tak, żeby czuć się dobrze”

I ja się z tym tak mocno zgadzam! Kucyk nie jest naszą pierwszą myślą wyobrażając sobie fryzurę ślubną. Bo każda z nas chce wyglądać pięknie w dniu ślubu i jeszcze bardziej chce podkreślić, że to jest dzień totalnie inny od wszystkich. Inaczej się malujesz, inaczej się czeszesz, rzecz jasna inaczej się ubierasz i inaczej się zachowujesz. Może warto w tym wszystkim na chwilę się zatrzymać i przemyśleć, czy na pewno chcemy wyglądać inaczej. Być bardziej przebranym, jak aktorka. Na fali bycia boho, eleganckim, romantycznym, znajdź cząstkę siebie i swoich upodobań. Jeśli utożsamiasz się z kucykiem na co dzień, nie ma żadnych powodów, by z tego kucyka zrezygnować w dzień ślubu. Lekko podrasowany zrobi furorę. Zresztą, spójrz na te kucyki poniżej!

Plusy kucyków jako fryzury ślubnej

Mój pierwszy argument – jak nikt się nie domyślił, wyglądasz inaczej niż reszta Panien Młodych! 😀 Drugi plus jest taki, że nawet mając liche włosy, jest dla Ciebie nadzieja. Wystarczy doczepić kilka taśm z włosami. Kucyki wydłużają sylwetkę, szczególnie zrobione z długich włosów. Praktycznie nie mają szans na zniszczenie się fryzury. Dobrze wyglądają z welonem i innymi ozdobami. Mogą wkomponować się w każdy styl i motyw. Nie jest Ci w nim gorąco, jak w przypadku rozpuszczonych włosów.

Kucyk kontra ciężkie włosy

Może być z kucykiem jeden problem. Waga Twoich włosów. Obserwuję to na samej sobie, gdy robię kucyka lub warkocza. Włosy niektórych osób są ciężkie. W tańcu można nabić sobie lub komuś limo. Jeśli jesteś niezbyt przyzwyczajona do takich mocniejszych upięć – może boleć Cię głowa. I od ciężaru, który wisi na Twoich plecach, i od tego ucisku.

Ale koniec końców, dużo zależy od pomysłu, wykonania, użytych sprzętów i Twoich włosów 😉

Tutaj znajdziesz resztę pomysłów na fryzury ślubne! 

Zapraszam do galerii kucyków ślubnych!

 

Czy myślisz, że kucyk byłby dobrą fryzurą ślubną? Czy może jednak jest zbyt codzienną fryzurą? Buziaki!

FacebookInstagramPinterest
Grupa ŚlubnaNewsletter