Fryzury ślubne

Fryzury ślubne – warkocz ślubny w roli głównej i nie tylko

Warkocz ślubny? Jak to? Jeśli myślisz, że warkocz to ta fryzura, która kojarzy się jedynie z wczesnymi latami szkolnymi, to się mylisz. Warkocze same w sobie są niesamowicie wygodne, ale również jakie efektowne! Niech nikt Ci nie próbuje wmówić, że warkocze są jedynie dla małych i uroczych dziewczynek. Nie dajmy się szufladkować! Jeśli masz taką wizję, w której warkocz to TA fryzura, to taką wybierz i nawet się nie zastanawiaj! Są piękne, urocze i łatwe w wykonaniu.

Pamiętaj, aby dodać się do naszej grupy ślubnego wsparcia na Facebooku, gdzie się wzajemnie wspieramy i inspirujemy! – Dołącz do grupy! Chcesz coś kupić, sprzedać albo wykonujesz ślubne usługi? – grupa ogłoszeniowa stoi otworem! Chcesz się wygadać, poradzić? Bardzo babska grupa Pogaduchy Bez Spiny!

Jakie rodzaje warkoczy świetnie sprawdzą się jako fryzury ślubne i weselne, a także jako gość weselny?

 • kłos
 • zwykły
 • lina
 • francuski – dobierany
 • wplatany – odwrotny francuski – holenderski
 • ósemka – nieskończoność
 • chain link – trójwymiarowy
 • chiński

Warkocz ślubny – o czym pamiętać wybierając go jako fryzurę ślubną?

Warkocze raczej nie będą pasować w stylizacjach eleganckich czy glamour, jeśli masz sukienkę księżniczkę albo odpuść, albo… zrób warkocza po swojemu 😉 Warkocze na śliskich i gładkich włosach lubią się roztrzepywać, więc upewnij się, że Twoja fryzjerka poradzi sobie z Twoimi włosami. Chcesz mieć jednocześnie warkocza i upięcie? Zerknij na inspiracje albo przejdź od razu do artykułu o upięciach ślubnych. Trendy wskazują, że warkocze bardzo dobrze trzymają swoje miejsce w najpopularniejszych fryzurach ślubnych i nic dziwnego, bo dodają uroku, lekkości i swobody osobie, która je nosi. Niesamowicie subtelnie prezentują się w połączeniu z rustykalnym motywem ślubnym, delikatną i zwiewną suknią boho, zachodzącym słońcem i z charakterem Panny Młodej pełnej radości i luzu.

 • Do warkoczy będzie pasował i welon, i ozdoba biżuteryjna i świeże kwiaty wpięte we włosy.
 • Najpiękniejsze połączenie to warkocze i delikatne loki.
 • Koniecznie spróbuj warkocza pancake, jeśli masz cienkie włosy – wyciąganie włosów natychmiastowo daje wrażenie ogromnej objętości!
 • Jeśli masz długie włosy wypróbuj powyciąganego (pancaking) kłosa albo wręcz odwrotnie – upięcie ozdobione z boku warkoczem.
 • Krótkie włosy wcale nie są przeszkodą do posiadania długiego warkocza! Wystarczy dopiąć odpowiednią ilość pasemek i zacząć pleść warkocza!

W zasadzie wszystko będzie pasować, bo to czy coś pasuje do siebie, decyduje przyszła Para Młoda. Te wybory dokonane przez nich, słuchając głosu serca są tymi właściwymi.

Nie zapomnij do niego nosić uśmiechu na twarzy!

Inne inspiracje na fryzury ślubne:

Fryzury ślubne i weselne z krótkich włosów
Koki i upięcia ślubne
Półupięcia, czyli włosy pół upięte i pół rozpuszczone
Kucyki nie tylko na co dzień!
Warkocze w roli głównej i nie tylko
Rozpuszczone włosy na ślub? A czemu nie!
Fryzury ślubne i weselne krok po kroku. Uczesz się do ślubu sama!
Fryzury ślubne boho i rustykalne

Natomiast klikając w ten link znajdziesz mnóstwo porad na temat pielęgnacji włosów ♥

Warkocz ślubny – inspiracje

Kliknij wybrane zdjęcie, aby je powiększyć.

Który warkocz ślubny przypadł Wam do gustu? Jak będzie wyglądać Twoja fryzura ślubna? 

Facebook – Instagram – Pinterest

Grupa Ślubna – Newsletter